Der Elefant
Pl. Bankowy 1
00-139 Warszawa
tel.: 22 890 00 10
warszawa@derelefant.com
czynne w godzinach
poniedziałek - sobota:
12.00 - 24.00
niedziela:
12.00 - 23.00

Sklep z winami w Der Elefant!

Spełniamy marzenia naszych gości! Często pytacie Państwo o zakup wina, które serwujemy. Już można je kupić. W naszym sklepie znajdziecie Drodzy Goście wina  z austriackiej winnicy Państwa Dolle.

Na naszych półkach króluje niepodważalne Grὔner Veltliner w czterech wariantach.

Klasyczny Grὔner Veltliner to idealnie rześka propozycja urozmaicająca przede wszystkim lekkie sałatki, dania rybne z delikatnymi dressingami.
Grὔner Veltliner Gaisberg charakteryzuje się złożoną strukturą w idealnym balansie między kwasowością a słodyczą. Podkreśli dania rybne z ostrzejszymi dodatkami oraz sałatki z aromatycznymi serami.
Grὔner Veltliner Heligenstain jest winem o mocnym charakterze z podwyższoną kwasowością. Jest ono doskonałym towarzyszem grillowanej wieprzowiny, drobiu. Pasuje także do dań wegańskich.
Grὔner Veltliner Ried Hasel jest to bardzo lekkie i kwiatowe wino, które z pewnością podkreśli lekkie dania wegańskie, dania z drobiu, jak i obfite przekąski.

Z winnicy Państwa Dolle polecamy także:

  • Riesling Brunnagasse – świetna, świeża kompozycja mineralności i cytrusowości. Spełni swoją rolę podawany do śródziemnomorskich przystawek, lekkich finger foodów, kurczaka czy kuchni francuskiej.
  • Chardonnay Tradition to kremowo – maślana propozycja, która w połączeniu z grilowanymi rybami tworzy zrównoważoną całość. Bedzie również dobrym dodatkiem do steka z polędwicy wołowej.
  • Weissbuurgunder to pozycja bezpieczna, zrównoważona. Jest doskonałym wyborem do ryb, drobiu, jajek czy też kuchni francuskiej.
  • Zweigelt Rose to wino różowe, które jest wspaniałym kompanem do aperitif, antipasti, ryb słodkowodnych oraz śródziemnomorskich przystawek.

Jeśli lubicie Państwo głębię czerwieni prosimy koniecznie zapoznać się z:

  • Blauer Zweigelt – idealnie pasuje do świeżo siekanej wołowiny, gulaszu i wszelkich dań mięsnych bez mocnych aromatycznych dodatków.
  • St. Laurent oraz Baluburger to pozycje pasujące zarówno do steków wołowych z grila, gulaszu a także serów.
  • Blauer Zweigelt Reserve powinniśmy podać do dań kuchni włoskiej. Jeśli lubicie Państwo rozkoszować się w delikatnych taninach to jest właściwy wybór.
  • Couvee Annee to najbardziej złożona propozycja w karcie. Zaskakuje nawet koneserów. Sprawdzi się w połączeniu z kaczką, krwistym stekiem z delikatnymi przerostem tłuszczu.

Filozofią Państwa Dolle jest praca w harmonii z naturą i wszystkimi wokół. Kupując wina Dolle z pewnością tę harmonię, spokój i bogactwo natury odczujecie Państwo w swoim domu.

Jesteśmy ciekawi Państwa opinii. O wina można zapytać kelnera lub szefa baru – w Der Elefant każdy chętnie udzieli Państwu wskazówek co do wyboru dzieł tej doskonałej winnicy.