Der Elefant
Pl. Bankowy 1
00-139 Warszawa
tel.: 22 890 00 10
warszawa@derelefant.com
czynne w godzinach
poniedziałek - sobota:
12.00 - 24.00
niedziela:
12.00 - 23.00

Filozofia

Szanujemy energię

Głównym źródłem oświetlenia restauracji są żarówki, które konsumują 75% mniej energii i emitują 75% mniej ciepła. Nasza kuchnia wyposażona jest w najnowsze energooszczędne technologie.

Szanujemy wodę

W całym procesie kuchennym od sprzątania do mycia naczyń korzystamy z systemów redukujących zużycie wody.

Szanujemy papier

Drukujemy wyłącznie na papierze z odzysku. Łazienki wyposażyliśmy w najnowocześniejsze suszarki do rąk Dyson air blade.

Recycling

To chyba oczywiste, że nasz personel sortuje papier, szkło, odpadki organiczne. Chętnie wykorzystujemy je ponownie po przetworzeniu.

Przyjazne środowisku produkty

Używane przez nas środki czystości są biodegradowalne i nie zatruwają środowiska.

Dzieci

Sala dla dzieci to nie tylko miejsce zabaw, ale głównie nauki. Chcemy uczyć tam nowe pokolenie dobrze jeść. Nasze dzieci muszą jeść zdrowo!

Konstrukcja restauracji

Jesteśmy dumni, że do budowy wykorzystaliśmy naturalne, odnawialne materiały. Wszystkie użyte przez nas farby posiadają ekologiczne certyfikaty.

Design

Restauracja została zaprojektowana w Warszawie przez naszego wieloletniego przyjaciela Olgierda Hryniewskiego, zainspirowanego wspólnymi podróżami do USA i Izraela.

“Mówimy, że twarze nowych pokoleń spoglądają ze środka ziemi, tak więc jeśli stawiasz stopę, stawiaj ją bardzo ostrożnie, ponieważ nowe pokolenia przybędą jedne po drugich. Jeżeli podobnie myślisz, będziesz delikatnie stąpał, z większym szacunkiem dla ziemi”

Haudenosanee
Wódz plemienia irokezów