Der Elefant
Pl. Bankowy 1
00-139 Warszawa
tel.: 22 890 00 10
warszawa@derelefant.com
czynne w godzinach
poniedziałek - sobota:
12.00 - 24.00
niedziela:
12.00 - 23.00

Nowa Karta Win w Der Elefant

Der Elefant poszerza swoją kartę win. W ofercie  oprócz m. in. austriackich Dolle, goście znajdą wina z Kalifornii, Australii,  poszukiwany Amarone della   

Valpolicella, a także klasyk dla wielbicieli szampana – Krug Grand Cavee Brut. 

Nowością są także wina bezalkoholowe, czego jeszcze nigdy w ofercie Der Elefant nie było.

Tomasz Krukowski, szef baru w Der Elefant, twórca nowej karty win mówi:

 

Każde wybrane przeze mnie wino, które znalazło się w karcie charakteryzuje się czymś innym ale maja jeden wspólny mianownik, produkują je ludzie, rodziny z pasją do wina od pokoleń. Bo tylko miłość do tego co się robi, czyni produkt bezkonkurencyjny i prawdziwie dobry. W nowej karcie znajdziecie Państwo lekkie i orzeźwiające propozycje na Aperitif, wina cięższe, które doskonale komponują się z naszą kuchnia, bardziej rozbudowany wachlarz win musujących oraz szampanów, które zawsze są idealnie schłodzone.

 

Wiele pozycji które znalazły się w karcie  pochodzi od jednego, światowej sławy producenta Miguela Torresa, którego filozofia działania  bliska jest misji restauracji Der Elefant. Producent produkuje wina w sposób zrównoważony, skupia  się na minimalnym  zużywaniu wody i energii przy produkcji. Zobowiązał się również do ciągłego rozwoju i wdrażaniu innowacji zarówno przy samych uprawach jak i produkcji czy też leżakowaniu.

 

Drugim wiodącym producentem obecnym w Der Elefant jest Peter Dolle, z którym  restauracja współpracuje od lat. Tutaj również o sukcesie współpracy decydują wspólne wartości. Wzajemny szacunek, przyjaźń i miłość do tego co się robi, do jedzenia i wina.